Spolu so začiatkom týždna prichádzajú najnovšie správy a zaujímavosti zo širokého spektra tém. Dnes sa dočítate o obrovskom pokroku v genetike, ktorý dokáže vyriešiť mnoho problematických chorôb a nedostatkov. Ďalej sa dozviete o zákaze Ruska zúčastňovať sa veľkých športových akcií, ako následok pokusu zakryť dopingové škandály, alebo koľko plastu sa naozaj nachádza v oceáne.

 

Keby sme vytiahli z oceána nádobu 1000 litrov vody by sme v nej našli neuveriteľných 8,3 miliónov kusov tzv. mini-mikroplastov. Táto štúdia je varovným prstom pre štáty, aby začali regulovať užívanie plastov.

 

 

3 mesiace po procedúre, ktorá mu zachránila život, zisil muž na DNA teste, že sa mu v celom tele vrátane spermií zmenil genetický kód na tú istú hodnotu ako má jeho donor. Tento objav môže pomôcť vedcom ukázať úplne nový pohľad na genetiku ako takú.

 

 

Vedci z Harvardskej univerzity očakávajú, že sme na začiatku genetickej informačnej doby. Začíname chápať DNA ako počítačový kód a predpokladajú sa veľké pokroky v genetickom inžinierstve, ktoré nám môže pomôcť „preprogramovať“ samých seba.

 

WADA, Svetová antidopingová agentúra zistila, že sa Rusko pokúšalo podstrčiť falošné dôkazy a vymazať potrebné dáta. Rusko sa môže do 21 dní odvolať, ale pravdepodobne si nezahrajú na OH 2020, a ani na majstrovstvách sveta 2022.

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.