Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o prístroji poháňaní slnečnými panelmi, ktorý dokáže  premieňať oceánsku vodu na pitnú, o tom ako sa dostávame do obávaného nedostatku pitnej vody, alebo ako Írsko bojuje proti klasickým pohonným hmotám vo vozidlách.

 

 

Projekt s názvom Flash Forrest vytvoril špeciálne drony, ktoré dokážu sadiť stromy 10-krát rýchlejšie ako ľudskou silou a s 20% nákladov. Semienka musia byť dopredu pripravené a vyklíčené aby ich drony dokázali zasadiť, tento proces trvá 12 až 24 mesiacov.

 

 

 

V modernej ľudskej histórií, bol rok 2019 rok, kedy bolo ohrozených najmenej detských životov. Za posledné roky sa denne dostalo prvý krát k elektrike okolo 315 000 ľudí, 200 000 ľuďom zaviedli v domoch vodovod a 650 000 ľudí sa každý deň pripojilo prvý krát ku internetu.

 

 

 

 

V rámci ochrany životného prostredia, chce do roku 2030 zrušiť registrovanie nových benzínových a dieselových vozidiel. Cieľom je dosiahnuť aby 1/3 áut na cestách bolo elektrických.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.