Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom aké sú prvé dôsledky zabitia Iránskeho prezidenta, umelá inteligencia nám bude vkladať reklamy do prázdnych priestorov vo videách na mieru, alebo o urýchlovači častíc vo veľkosti mikročipu.

 

Štúdiu absolvovalo 2013 dospelých ľudí a boli sledovaní od roku 1997 až 2012. Ľudia, ktorí viac chodili, behali a celkovo cvičili vykazovali lepšie mozgové zdravie a výrazne menší pokles šedej mozgovej kôry.

 

 

Technológia tejto umelej inteligencie dokáže rozoznať priestor vo videách a filmoch, kde dokáže umiestniť reklamy alebo produkty bez toho aby vyzerali, že tam nepatria. Cieľom je vytvoriť reklamu, ktorá bude na mieru ušitá používateľom a zákazníkom.

 

 

Neurológia objavili nový mozgový signál, ktorý môže byť kľúčom k tomu čo nás robí ľuďmi. Vedci boli ale limitovaní tým, že nepracovali s neúplným neurónom a sledovanie prebiehalo u ľudskej bunky a nie u celého organizmu.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.