Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako začali v Austrálii rozhadzovať potravu pre ohrozené živočíšne druhy, o mužovi, ktorý prežil 3 týždne v surovej divočine na Aljaške, Alebo o benefitoch očkovania matky počas tehotenstva.

 

 

V posledných rokoch zažíva mnoho oblastí v Indií obdobie sucha. 21 veľkých indických miest budú mať v roku 2020 hladinu podzemnej pitnej vody na nule. Predpokladá sa, že do roku 2030 bude dopyt po pitnej vode dvojnásobne väčší ako dostupná voda. Tento problém spôsobuje zvýšenie počtu  krádeží pitnej vody.

 

 

V austrálskom štáte Nový južný Wales vláda zariadila pre hladujúce zvieratá utekajúce pred požiarmi približne tonu sladkých zemiakov a mrkiev naprieč viacerými kolóniami. Pre ohrozené druhy je strava jedným z najdôležitejších podmienok prežitia.

 

 

 

30-ročného Tysona Steela minulý týždeň našli štátne jednotky vďaka nápisu SOS v snehu. 3 týždne prežil vďaka provizórnemu prístrešku.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.