Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako sa chce EÚ stať globálnym lídrom v zelenej ekonomike, o najstaršom pevnom materiáli nájdenom na zemi, alebo o robotovi, ktorého vytvorili zo živých buniek.

 

 

Investičný plán je vypracovaný na 10 rokov a mal by posunúť EÚ na pozíciu globálneho lídra v technológiách zameraných na ekológiu. Najväčšia výzva plánu je presvedčiť a nasmerovať regióny ako Česká republika alebo poľsko, ktoré sú závislé na uhlí.

 

Vedci odhadujú, že materiál je starý približne 7 miliárd rokov.

 

Vedci zameraný na biodiverzitu objavili v nížinách Amazonského pralesa nový druh osy Acrotaphus, ktorý parazituje na pavúkoch. Tento druh dorastá až do dĺžky niekoľkých centimetrov a kladie vajíčka do tela pavúkov. Keď sa pavúk stane hostiteľom nevytvára klasickú sieť na lovenie koristi, ale špeciálnu sieť, ktorá slúži na ochranu vajíčok osy.

 

 

Štúdia bola vykonaná v Anglicku a zapojilo sa viac ako 24 000 ľudí. Preukázala sa silná korelácia medzi pro-environmentálnym správaním a časom stráveným v prírode.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.