Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom neznámom víruse, ktorý vznikol v číne, o nebezpečenstve sójového oleja, alebo o potenciálnych univerzálnych napájacích portoch pre všetky smartfóny v EU.

 

Zoskupenie menších IT firiem obviňujú veľké korporáty v odvetví z nekalých praktík, ktoré ich poškodzujú. Vyjadrili nesúhlas s obrovskou vyjednávacou silou korporátov, ktorá núti menšie firmy prispôsobovať sa ich podmienkam.

 

 

Choroba, ktorá pôsobí negatívne na dýchacie cesty sa objavila počas decembra v meste Wuhan. Vírus zatiaľ zabil 2 ľudí. Čínska vláda monitoruje lety z Wuhanu aby predišla šíreniu mysteriózneho vírusu.

 

 

Ayahuasca je skúmaná kvôli potenciálnym terapeutickým prínosom pri liečbe depresie alebo úzkosti. Štúdií preukázala, že 24 hodín po užití sa zlepšilo uživateľom niektoré mentálne schopnosti.

 

 

Podľa štatistiky vzniká ročne viac ako 51 000 ton elektronického odpadu, kvôli vyhodeným nabíjacím káblom. Zákon by mal nie len pozitívny ekologický efekt, ale uľahčil by aj život uživateľom.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.