Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o možnom riešení dnešnej problematickej dopravnej situácie, o tom ako sa chce Trump zbaviť ukrajinskej ambasádorky, alebo o prvom prípade čínskeho vírusu v Európe.

 

 

Alexander Krylatov, profesor univerzity v Peterburgu, má plán ako vyriešiť dopravné zápchy. Jeho riešenie by fungovalo za predpokladu, že všetky vozidlá by fungovali na jednom navigačnom systéme, parkovanie na okraji ciest by muselo byť zakázané a dopravná infraštruktúra miest by bola analyzovaná pomocou digitálneho dvojčaťa.

 

 

Vedci pomocou tomografie nascanovali hlasivky múmie a na základe meraní vytlačili pomocou 3D tlačiarne exaktnú kópiu. Na experiment použili telo egyptského kňaza Nesyamuna. Zatial nedokážu použiť jeho hlas na plynulú reč.

 

 

Nový druh Allosaura žil približne 157 miliónov až 152 miliónov rokov dozadu. Je to teda najstarší známy druh Allosaura. Tento dvojnohý predátor dorastal až do výšky 9 metrov.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.