Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o silnom zemetrasení na Jamajke, o tom ako chvála namiesto trestov pomáha pri vzdelávaní, alebo o nanočasticiach, ktoré môžu zabrániť infarktu.

 

 

Analýza globálneho výskumu za posledných 70 rokov vykazuje, zníženú šancu úmrtia z akýchkoľvek príčin u majiteľov psov. Aj keď táto štúdia nedokazuje priamu spojitosť medzi zníženou úmrtnosťou u majiteľov psov, tak minimálne tomu nasvedčuje. Pravdepodobne je toto zistenie spôsobené tým, že psy ovplyvňujú u detí sociálny, emočný, kognitívny vývoj a navádzajú k aktivite.

 

V Štáte Illinois trpí cukrovkou približne 1,3 milióna dospelých ľudí. S problematickým systémom zdravotníctva je pre týchto ľudí finančne náročné zvládať svoj zdravotný stav. Podľa dostupných informácií má každý 4. cukrovkár nedostatok inzulínu, kvôli vysokej cene.

 

 

Odolnosť voči antibiotikám je jeden z najväčších hrozieb svetového zdravia. Skoré zistenie a liečba infekcií pomáha so zotavovaním pacienta a pomáha s kontrolou nad šírením mikróbov rezistentným voči antibiotikám.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.