Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o teste, ktorý dokáže odhaliť koronavírus do 15 minút, o úteku vládnych funkcionárov zo Severnej Kórey, alebo o oficiálnom vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie.

 

 

Softwareová spoločnosť Practice Fusion sa po vládnom vyšetrovaní priznala ku dohode s farmaceutickou spoločnosťou. Spoločnosť sa priznala k nelegálnej spolupráci s nemenovanou farmaceutickou spoločnosťou a bude musieť zaplatiť na súde $145 miliónov.

 

Funkcionári, ktorí mali prístup ku kľúčovým dokumentom určeným pre vládnucu stranu, využili oslavi nového roka aby ušli do Číny. Vláda okamžite spustila pátranie po funkcionároch. Dôvod úteku je neznámy.

 

 

Po 47 rokoch členstva a 3 a pol roku od odhlasovania Brexitu opustila Veľká Británia oficiálne EÚ. Veľká Británia bude do konca roka musieť ešte dodržiavať pravidlá EÚ. Momentálne prebiehajú vyjednávania o budúcom vzťahu VB a EÚ.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.