Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako ovplyvňuje naše politické presvedčenie vnímanie faktov, o úspešnej liečbe koronavírusu staršej pacientky, alebo o tom aký vplyv má melódia budíka na rannú mentalitu.

 

 

Podľa interdisciplinárnej štúdie nie je neschopnosť akceptovať pravdu spôsobená nedostatkom informácií ohľadom vedeckého konsenzusu. Odmietavý postoj ku faktom je údajne spôsobený politickým presvedčením. Napríklad konzervatívne orientovaný občania majú väčšiu tendenciu pochybovať o dôveryhodnosti klimatických zmien. Na druhú stranu liberáli nedôverujú vedeckým výskumom ohľadom napríklad bezpečného skladovania jadrového odpadu.

 

 

71-ročnej pacientke sa po aplikovaní kombinácie liekov ukázal test ako negatívny. Ministerstvo zdravotníctva momentálne vykonáva výskum, ktorý by potvrdil zistenia ohľadom tejto liečby.

 

 

Cirkev zvažovala urobiť z vatikánskeho paláca z 19. storočia hotel pre kresťanov navštevujúcich Vatikán. Po rekonštrukcii rozhodol pápež, že z paláca urobí útočisko pre ľudí bez domova.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.