Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o najväčšej protidrogovej akcií v Kostarike, o novom spôsobe ako oddialiť symptómy demenciu, alebo o superpočítači v hodnote 1,2 miliardy libier slúžiaci na boj proti klimatickým zmenám.

 

 

Centrálna čínska banka verejne vyhlásila, že bude v nebezpečných oblastiach ničiť všetku hotovosť zozbieranú v bankách, nemocniciach, obchodoch,alebo autobusoch. Tento zásah by nemal mať žiadny negatívny dopad na monetárnu politiku Číny.

 

 

Štúdia vykonaná na kanadskej univerzite v Yorku sa zamerala na výskyt symptómov demencie u monolingválnych a bilingválnych jedincov. Táto štúdia bola prvá svojho druhu a zameriavala sa hlavne na ľudí s Alzheimerovou chorobu, ktorá tvorí 60% až 70% prípadov demencie.

 

 

Dáta zo superpočítača majú pomáhať vláde vykonávať rozhodnutia v boji proti klimatickým zmenám. Vďaka počítaču bude oveľa jednoduchšie a presnejšie predvídať dopady klimatických zmien na počasie.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.