Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o štúdii, ktorá informuje o benefitoch práce z domu, novej forme učenia sa pomocou stimulácie mozgu, alebo o tom ako OSN varuje pred hrozbami nerovnováhy v prerozdelení bohatstva.

 

 

Približne 24% zamestnancov na plný úväzok vykonáva svoju prácu alebo jej čas z domu. 10% zamestnancov cestuje do práce viac ako 60 minút a viac ako 75% ľudí jazdia sami. Na základe týchto informácií môžeme tvrdiť, že práca z domu bude má pozitívny efekt na životné prostredie. Ďalším benefitom spojeným s prácou z domu je napríklad lepšie vyváženie osobného a pracovného života.

 

 

Vedci vyvinuli simulátor, ktorý môže ľudí naučiť nové schopnosti za podstatne kratší čas. V experimente vedci pomocou stimulácie mozgových buniek zlepšili pilotom schopnosť učiť sa nové úlohy o 33%.

 

 

Ekonómovia desiatky rokov odporúčajú zavedenie sociálne balíčky, aktívnu redistribúciu bohatstva, alebo ochranu práv pracovníkov. V mnohých krajinách vrátane USA, ale tieto iniciatívy blokuje najbohatšie percento obyvateľstva.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.