Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o pozitívnych účinkoch psilocybínu u pacientov s rakovinou, o smrti významného počítačového vedca Larryho Teslera, alebo o novom antibiotiku, ktoré dokáže zabiť aj najodolnejšie baktérie.

 

 

Pri 60% až 80% pacientov, ktorí užili psilocybín, bolo zlepšenie zaznamenané po polroku a z tejto skupiny pociťovalo 70% pozitívny vplyv tejto skúsenosti ešte po 4 až 5 rokoch od užitia. Túto skúsenosť mnoho z nich opísalo ako najvýznamnejšiu spirituálnu spomienku v ich živote.

 

Tento pionier počítačových technológií vymyslel spomínané príkazy počas jeho práce pre spoločnosť Apple v rokoch 1980 až 1997. Následne pracoval pre mnoho ďalších gigantov informačných technológií  ako Yahoo! alebo Amazon. Zomrel 17. Februára 2020.

 

Halicín je meno tohoto silného antibiotika a jedná sa o jedno najvýznamnejších antibiotík vôbec. Funguje iným spôsobom ako doteraz známe antibiotiká.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.