Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o obrovskom poklese globálneho akciového trhu, o obrovskom náraste nákupu elektrických áut v Európe, alebo o pozitívnom vplyve prírody na hladinu stresu.

 

 

V spolupráci s právnikom a programátorom vyrobil Damien Riehl software, ktorý dokáže vygenerovať 300 000 melódií každú sekundu. Vytvorili katalóg s 68 miliardami melódií, na ktorý si uplatnili autorské práva a zverejnili ich na verejnej doméne. Týmto spôsobom chcú poukázať na nefunkčný systém autorských práv v hudbe.

 

 

Informáciu zverejnila firma S&P Dow Jones Indices. Akciové trhy po celom svete klesajú kvôli strachu, že koronavírus prerastie do globálnej epidémie. Hlavný dôsledok vírusu, ktorého sa investori a veľké spoločnosti obávajú je zníženie nákupov spotrebiteľov.

 

 

Štúdia je súčasťou väčšieho skúmania zameraného na terapiu v prírode. Podľa tejto štúdie stačí na to aby sme pocítili pozitívny efekt 10 minút v prírode. Štúdiu vykonali na vzorke vysokoškolských študentov.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.