Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o obrovskej karanténe v Taliansku, o útoku na pochod MDŽ v Pakistane, alebo o novom spôsobe získavania vodíka.

 

 

Kvôli koronavírusu bude každý, kto žije v Lombardii a ďalších 14 severných a centrálnych oblastiach, potrebovať špeciálne povolenie na cestovanie. To sa týka aj Milána alebo Benátok. Premiér Giuseppe Conte taktiež vyhlásil, že sa budú zatvárať verejné miesta po celej krajine ako školy, múzeá, nočné kluby, alebo fitness centrá. Po Číne má Taliansko najradikálnejšie opatrenia na svete. V sobotu počet nakazených v tejto krajine vyskočil z 1200 na 5883 prípadov.

 

 

Muži a ženy v Islamabáde sa spojili aby urobili jeden z mnohých pochodov, ktoré prebiehali v krajine. Skupina stoviek ľudí z Červenej mešity zorganizovala vlastný protestný pochod. Organizátori pôvodného pochodu tvrdia, že mnoho ľudí bolo zranených, kvôli agresivite protestného pochodu.

 

 

Podľa prieskumu sa viac ako polovica spoločností vo Veľkej Británii pripravuje na zákaz spaľovacích motorov, a preto vo veľkom investujú do elektrických motorov.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.