Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom zákone, ktorý umožní Putinovi predĺžiť jeho pôsobenie v prezidentskom paláci, o 2. človeku v histórií, ktorý bol vyliečený z vírusu HIV, alebo o tom ako väčšina populácie trpí nedostatkom vitamínu D.

 

 

30-ročný Adam Castillejo je už 30 mesiacov od retrovirálnej terapie oslobodený od vírusu HIV. Nevyliečili ho ale lieky na HIV, ale liečba kmeňovými bunkami, ktorá mu bola aplikovaná z dôvodu rakoviny, ktorou takiež trpel.

 

 

Hviezda známa ako HD74423 je vzdialená 1500 svetelných rokov od zeme. Červený trpaslík priťahuje svojou gravitáciou spomínanú hviezdu a preto na zábere vyzerá ako kvapka. Hviezdu objavili amatérski astronómovia v dátach vesmírneho teleskopu TESS organizácie NASA.

 

 

Problém je napríklad nedostatok vonkajších aktivít alebo znečistenie vzduchu. Nedostatok slnečného svetla je teda hlavným dôvodom prečo sa netvorí v ľudskom organizme vitamín D. Štúdia naznačuje, že budeme potrebovať väčšie množstvo vitamínu D, aby sme zabránili chronickým chorobám.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.