Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom prečo Bill Gates opustil predstavenstvo Microsoftu, o možnej protilátke na koronavírus, alebo o tom aký neočakávaný efekt mal koronavírus na severné Taliansko.

 

 

CEO Elon Musk ohlásil na Twitteri, že Tesla pred nedávnom dosiahla míľnik milióna vyrobených áut. Miliónty kus je červený model Y na fotke. Toto číslo je obrovským úspechom nielen pre Teslu, ktorá vznikla len v roku 2003, ale aj pre elektromobily celkovo.

 

 

Spoločnosť Microsoft v piatok ohlásila odchod zakladateľa z tejto pozície. Bill Gates odvôvodnil tento krok tým, že sa chce viac venovať filantropii a hlavne boju proti klimatickým zmená, podpore zdravotníctva a vzdelávania. Vyhlásil taktiež, že sa bude ďalej v Microsofte angažovať a pomáhať pri formovaní vízie.

 

 

Protilátka musí byť ešte otestovaná na ľudskom organizme, čo potrvá niekoľko mesiacov. Tím vedcov taktiež hľadá farmaceutickú spoločnosť, ktorý by podporil ich prácu. Vedci si myslia, že existuje dobrá šanca, že sa ich protilátka dostane na trh ako liek, ktorý dokáže zastaviť šírenie infekcie.

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.