Dnes sa dočítate najmä o Amazonskom pralese. Budeme riešiť to, ako na túto environmentálnu krízu reaguje svet a ako Brazilská vláda. YouTube blokuje Čínske propagandistické účty, Veľká Británia by stále mohla zrušiť Brexit a zvieratá sú možno väčší muzikanti, ako sme si mysleli.

 

Dokumenty hovoria o tom, že prezident sa snaží minimalizovať snahu o zachovanie pralesa mimovládnymi organizáciami, čo by malo byť zaručené „silnou prítomnosťou vlády“. Prezidentovým nenávistným prejavom (angl. hate speech) sa budú izolovať domorodé komunity v pralese a zároveň majú v pláne realizovať viaceré projekty, ktoré by mohli mať devastačné účinky na prírodu.

Macron obviňuje Borisa Johnsona z nevôle komunikovať o dohode a hovorí, že tvrdý Brexit bude jeho chyba. Zároveň tvrdí, že na tvrdý Brexit doplatí najmä Veľka Británia, ktorá síce uzavrela obchodnú dohodu so Spojenými Štátmi, no ani tá nie je dostačujúca oproti tej, ktorú mala s Európskou Úniou.

 

Obchodný Blok Mercosur pozostáva z Argentíny, Brazílie, Paraguaju a Uruguaju. Je v ňom aj Venezuela, no tá je suspendovaná od roku 2016. Dôvodom blokovania tejto dohody je nevôľa štátov (najmä Brazílie) riešiť krízu Amazonského pralesa.

 

 

 

Zdroje:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Avatar
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.