Známe spoločnosti ako LEGO sa snažia robiť zmeny vo vlastných výrobných procesoch a ísť tak príkladom spoločnosti . Samozrejme ide aj o veľmi efektívne PR ale cieľ ostáva šľachetný. Inak k tomu pristupujú vlády rôznych krajín ako napríklad Filipíny, ktoré dali študentom celkom zaujímavú podmienku ak chcú byť prijatý na vysokú školu. Čo myslíte uchytilo by sa niečo také aj na Slovensku?

 

 

Takzvané „odsoľovanie“ vody nie je novou technológiou, vyžadovalo si však obrovské množstvo energie a tým pádom zanechávalo veľké množstvo odpadu v podobe využitých batérií . Vďaka solárnej energií sa tak stáva pitná voda zo slanej vody lacnejšia  a dostupnejšia ako kedykoľvek predtým.

 

 

 

Spoločnosť LEGO tak predbehla svoj pôvodný zámer, ktorý mal začať až v roku 2022. Vďaka dokončeniu veternej elektrárne v Írskom mori sa tak môže ekologický cieľ naplniť skôr.

 

Filipíny tak ukotvili v zákone už predtým zaužívanú tradíciu, kedy končiaci študenti zasadili stromy.  Vláda očakáva, že jedna generácia študentov tak dokáže vysadiť aspoň 525 miliard  stromov  a ročne 175 miliónov stromov kedže sa zákon týka aj stredných a základných škôl.

 

Zdroje: 1 2 3 4 5 6 7 8

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.