Luxembursko skúša nový spôsob ako bojovať proti globálnemu otepľovaniu a možno pôjde ostatným krajinám príkladom. ÍrskoArnold Schwarzeneger chcú nasvietiť trošku sveta na celý problém klimatických zmien a informovať o tom obyčajných ľudí. Ak vám bude na Zemi príliš teplo, tak možno aj vďaka vesmírnej agentúre NASA sa budete môcť uchýliť do chladného a tmavého vesmíru, hoci len cez obrazovku počítača. Na Jamajke ľudia čistia more s elánom a Maďarsko sa snaží zapojiť do celosvetovej párty s obnoviteľnými energiami.

 

 

Stále však nevieme, ci zvýšené úsilie bude dostatočné. Ideálne by zvýšili úsilie všetky krajiny, ktoré tento dohovor podpísali (197). Cieľom OSN je podnietiť krajiny, aby znížili svoje výdavky skleníkových plynov o 45% v najbližšom desaťročí a aby do roku 2050 nevypúšťali žiadne skleníkové plyny.

 

 

 

Krajina túto situáciu vyhlásila ako reakciu na zhoršujúce sa podnebné podmienky po celom svete.


Prvé stretnutie sa už odohralo vo Viedni a v pláne majú pokračovať ďalej. Spoločne nazývajú globálne otepľovanie ako najväčšiu krízu v histórii ľudstva.

Celú kolekciu nájdete v tomto linku.

 

 

 

Prejdite na predchádzajúcu časť aktualít zo sveta 

Zdroje: LINK 1  LINK 2  LINK 3   LINK 4 LINK 5 LINK 6  LINK 7  LINK 8

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.