Dnešná dielka aktuálnych správ sa bude týkať predovšetkým ekológie . Dozviete sa aké pokroky robia jednotlivé štáty pre svetlejšiu budúcnosť nás všetkých.

 

 

Štát už niekoľko krát preložil súd, kvôli čomu niekoľko dní trendoval po internete hashtag #RatherBeInCourt (Radšej by som bol na súde).

 

 

Viac než 300 ton odpadu sa každý rok vypustí do oceánov. Japonsku sa darí to číslo znižovať.

 

 

Zároveň navrhujú, aby veľké obchodné reťazce darovali nepoužité jedlo neziskovým organizáciám, ako to funguje vo Francúzku od roku 2016.

 

Nejde ešte však o úplne vylúčenie tepelných elektrární, to sa má stať až niekedy v roku 2025. Zatiaľ sa však krajina snaží držať ich využívanie na minime, čo sa im darí fantasticky posledné 2 týždne

 

 

Zdroje: 1 2 3 4 5 6 7 8

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.