Aktuálne správy zo sveta sú vždy veľmi dôležité a je potrebné im venovať patričnú pozornosť. Byť v obraze vám nikdy nemôže byť na škodu, práve naopak. Ak chcete mať tie najaktuálnejšie správy, tak tu ich nájdete. Aj dnes sme si pre vás pripravili týchto 7 správ z celého sveta.

Globálne námorné spoločnosti vynaložili miliardy na vybavenie svojich plavidiel špeciálnymi zariadeniami, ktoré obchádzajú novú environmentálnu legislatívu. Obchádzajú ju tak, že miesto toho, aby vypúšťali znečisťujúce látky do ovzdušia, ich vypúšťajú do mora. Týmto budú síce normy spĺňať, no more bude otrávené, čo by mohlo mať zničujúci vplyv na voľne žijúce zvieratá na celom svete.

Spoločnosť oznámila, že pracuje na vývoji svojich vlastných lietajúcich vozidiel. Hyundai vymenoval Dr. Jaiwona Shina za vedúceho svojej novej divízie zvanej UAM. V spoločnosti bude Shin a jeho tím poverený vývojom technológií lietajúcich vozidiel spoločnosti.

Jim Green tvrdí, že vedci z Nasa a Európskej vesmírnej agentúry (ESA) môžu nájsť dôkazy o živote do niekoľkých mesiacov od príchodu na Mars v marci 2021. Mimozemský život budú hľadať tak, že vyvŕtajú 6,5 metrov hlbokú dieru smerom nadol do jadra Marsu, aby odobrali vzorky. Tieto vzorky sa potom v mobilnom laboratóriu rozdrvia a preskúma sa prítomnosť organických látok. Dr. Green už teraz prirovnáva ešte stále len potenciálny objav k tomu, keď astronóm Nicolaus Copernicus v 16. storočí dokázal, že Zem obieha okolo Slnka.

Prezidentský kandidát dnes zverejnil svoj najnovší návrh – zaobchádzať s údajmi ako s vlastníckym právom. Yang oznámil návrh na svojej webovej stránke a vyslovil poľutovanie nad tým, ako spoločnosti zhromažďujú, používajú a zneužívajú údaje, často s minimálnou informovanosťou alebo súhlasom danej osoby. „Toto musí prestať. Údaje, ktoré generuje každý jednotlivec, musia byť v jeho vlastníctve, s určitými sprostredkovanými právami, ktoré umožnia jednotlivcovi vedieť, ako sa používajú a aby ich mohol chrániť,“ povedal Yang.

Každý, kto je americký vedec, študent, učiteľ, alebo podnikateľ pracujúci na riešení klimatických problémov, Francúzsko ho s otvorenou náručou privíta.

Ak ste zmeškali predchádzajúcu časť, tak ju nájdete na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.