A máme tu ďalšiu časť aktuálnych správ z celého sveta. Ak chcete byť stále v obraze, my vám k tomu dopomôžeme. Dnes sa napríklad dozviete, že okrem bežných rybárov existujú aj “kovári”, resp. zberači kovového odpadu z vôd, ktorí tak spájajú 2v1, dozviete sa však aj to, ako sa dohadujú hyeny o tom, či pôjdu loviť a mnoho iného.

Za tonu takéhoto odpadu dostanú 80 dolárov, no túto sumu sa rozhodla spoločnosť Pacific Steel and Recycling zdvojnásobiť, aby pomohla dobrej veci. Peniaze poputujú tým, ktorí ich potrebujú.

Takmer štvrtina mesačných poplatkov teda nemá iný účel ako ten, aby sa váš poskytovateľ káblovej televízie obohatil.

Okrem pomoci bývalým baníkom pomáhajú tiež ľuďom s nízkymi príjmami zamestnať sa vo včelárstve. Vďaka tomu si zarobia slušné peniaze a výrazne tým pomôžu miestnemu ekosystému.

Po prebiehajúcom vyšetrovaní prezidenta Donalda Trumpa a jeho administratívnych krokov týkajúcich sa Ukrajiny požiadal hlavný právnik Pentagonu, aby agentúry rezortu obrany identifikovali, uchovávali a zhromažďovali všetky dokumenty týkajúce sa poskytovania bezpečnostnej pomoci Kyjevu. Iniciatíva Ukrajinskej bezpečnostnej pomoci je program, ktorý zahŕňal vojenskú pomoc Ukrajine vo výške 250 miliónov dolárov, ktorú však stopol v júni Trump. Ani štyri mesiace po zmrazení pomoci Ukrajine stále nie je jasné, prečo to americký prezident urobil. Pentagon už však oznámil plán poskytnúť Ukrajine ďalšie milióny dolárov.

Ak ste zmeškali predchádzajúcu časť, tak ju nájdete na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť