Alena Zsuzsová, ktorá bola Kočnerovou volavkou v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, sa tentokrát postavila pred súd spolu s Vladimírom Mosnárom a Romanom Ostružlíkom kvôli vražde exprimátora Hurbanova Lázslóa Basternáka. Najvyšší súd rozhodol o ich osude dnes, 13. októbra. Obžalovaná Zsuzsová požiadala o konanie v jej neprítomnosti, a tak sa pojednávania zúčastnil len Mosnár a Ostružlík. Senát Najvyššieho súdu potvrdil na základe dôkazov, že trojica obvinených je vinná z vraždy Basternáka. Obžalovaní dostali trest 21 rokov. 

„Dokazovanie bolo vykonané v podrobnom rozsahu, zákonným spôsobom a neboli zistené žiadne pochybenia procesného charakteru,” vyjadrila sa predsedníčka Serbová. Najvyšší súd považuje uložené tresty za spravodlivé. 

Podľa dostupných informácií bol hlavným objednávateľom vraždy práve Ostružlík, ktorý mal požiadať Alenu Zsuzsovú o to, aby zadala túto objednávku vrahom. Basternáka zastrelil pred jedenástimi rokmi priamo pred jeho domom Štefan Kaluz, ktorý si ako jediný doposiaľ odpykáva trest. 

Zdroj: Youtube

Okrem spomínaných vrážd Bašternáka a Kuciaka, dobiehajú Alenu Zsuzsovú viaceré objednávky podobného charakteru. Od septembra je obžalovaná spolu s ďalšími ľuďmi z prípravy vraždy generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a prokurátora Petra Šufliarskeho. 

ZDROJ1, ZDROJ2 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.