Centrálnu Aljašku zasiahlo silné zemetrasenie o sile 6,1 stupňa. Podľa centra pre zemetrasenie sa začali otrasy v hĺbke 44 kilometrov. Obzvlášť silné otrasy pocítili najmä v Mat-Su a Anchorage, no boli zaznamenané aj od oblasti Homer až po Fairbanks. Za samotné centrum zemetrasenia sa považuje pohorie Talkeetna.

Miestni obyvatelia začali komentovať to, čo sa dialo u nich doma. Niektorí písali, že sa triasol celý dom zemetrasenie im pozhadzovalo veci, zatiaľ čo všetci sa zhodli na tom, že zemetrasenie trvalo pomerne dlho. Zatiaľ však neboli hlásené žiadne závažné škody aj napriek tomu, že zemetrasenie malo veľkú silu. Pravdou však je, že veľa obyvateľov na Aljaške teda veru nie je.

Zemetrasenie nie je na Aljaške práve bežným javom a tieto silné otrasy preto mnohých veľmi prekvapili.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.