Richard Soliz, 54-ročný grafik zo Seattlu, strávil mesiac v nemocnici po zistení koronavírusu. Po dlhej hospitalizácii sa muž vrátil späť do nemocnice, ktorá mu zachránila život, aby sa poďakoval nemocničnému personálu. Okrem iného ľutuje to, že neprijal vakcínu

Zdroj: flickr

Richard Soliz mal po nákaze koronavírusom krvné zrazeniny na pľúcach. Koncom augusta bol prijatý do zdravotného strediska v Harborview, kde strávil takmer mesiac na pľúcnej ventilácii a monitore srdca, pretože sa lekári obávali, že by sa jedna z jeho krvných zrazenín mohla preniesť do mozgu alebo srdca.

Tento muž to však zvládol. V októbri sa vrátil do nemocnice, aby sa poďakoval všetkým, čo mu pomohli. „Hlboko ľutujem, že som sa nedal zaočkovať,“ povedal Soliz doktorovi Jamesovi Townovi, riaditeľovi lekárskej jednotky intenzívnej starostlivosti. 

Soliz sa vyjadril, že bol spočiatku zmätený protichodnými informáciami o vakcínach na sociálnych médiách, vrátane tvrdení o mikročipových vakcínach a podozrení z vládnych zámerov. Po tejto nepríjemnej skúsenosti si bol však očkovaním istý. Dokonca sa vyjadril, že neočkovaním je človek natoľko zraniteľný, že môže prísť až o svoj život. 

Zdroj: flickr

Američan Richard Soliz je teraz plne zaočkovaný, no zostali mu zjazvené pľúca, čo spôsobuje, že sa zadýcha aj po miernej fyzickej aktivite. Má problémy so spánkom a bojuje so zahmlenou pamäťou a myšlienkami. Lekári ho však uistili, že po šiestich mesiacoch by mohol vidieť zlepšenie. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.