Americké letectvo sa snaží aktívne pracovať na tom, aby sa predišlo čo najväčšiemu počtu samovrážd vojakov, a to za pomoci virtuálnej reality. Cieľom je prostredníctvom nej naučiť letcov a ďalších vojakov letectva, ako pomôcť jedincom v núdzi.

Foto od youtube

Vedúci predstavitelia armádneho letectva sa už zúčastnili testovacej fázy, pričom tréning trval pol hodinu. Prostredníctvom virtuálnej reality boli prenesení do situácie, v ktorej interagovali s jednotlivcom, ktorého práve niečo trápilo a bol emočne na tom zle. Cieľom teda je, aby vojaci boli schopní presvedčiť jednotlivca, aby vyhľadal odbornú pomoc.

Podplukovník Glenn Cameron, ktorý sa zúčastnil výcviku, sa k tomu vyjadril takto: „Myslím si, že je to skvelá príležitosť vidieť, ako sa technológia využíva na získanie skúsenosti. Je to teda dobrý pilotný program. Umožní vám to zažiť danú situáciu skôr, ako si ju v reálnom živote vyskúšate“.

Foto od youtube

K svojej skúsenosti Glenn dodal toto: „Úprimne povedané, je to dosť intenzívny zážitok. V skutočnosti vidíte herca, ktorí sa s vami rozpráva a dáva vám skutočné odpovede“. K pochvale sa pridali aj ďalší odborníci. Tvrdia, že ide o veľmi realistický tréning, ktorý je potrebný na záchranu ľudských životov v skutočnom svete.

K tomuto kroku sa uchýlili najmä z dôvodu, že v posledných rokoch výraznejšie stúpal počet samovrážd u letcov. Len za jeden rok sa z počtu 18,5 ľudí na 100 000 v roku 2018 zvýšil na 25,1 ľudí v roku 2019.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.