Mestečko Woodland – Severná Karolína – spoločnosť Strata Solar pri svojom návrhu s výstavbou solárnej elektrárne určite rátala s argumentami, ktoré budú „proti“ avšak na niečo podobné určite pripravení neboli.

solarne panely

Pri rokovaní s mestom, na verejnom zasadnutí, za prítomnosti občanov, padli totiž naozaj zaujímavé argumenty prečo zakázať tento ekologickejší spôsob získavania energie. Jeden z nich predniesol miestny muž menom Bobby Mann, ktorý podľa denníka Independent navrhoval dať elektrárni červenú a to z dôvodu, že panely vysajú všetku slnečnú energiu, čo zabráni ďalšiemu  priemyselnému rozvoju v meste.

 

Ďalším občanom, ktorý verejne prehlásil svoj názor bola učiteľka na dôchodku menom Jane Mann, tá sa zrejme snažila využiť poznatky z predmetu, ktorý dlhé roky vyučovala a prehlásila, že panely budú „kradnúť“ svetlo, ktoré potrebujú rastliny na svoju fotosyntézu. Tiež povedala, že sa nevie, či panely nespôsobujú u občanov rakovinu.

Hovorca Strata Solar uistil občanov, že žiadne negatívne účinky na životné prostredie ani zdravie občanov kvôli zavedeniu solárnych panelov nehrozia a práve obnoviteľné zdroje energie sú odporúčané poprednými expertmi na životné prostredie.

 

zdroj

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.