Angelina Jolie využila svetový deň včiel, aby upozornila na dôležitú tému. A pre správnu prípravu na tento dôležitý deň sa nesprchovala tri dni. Angelina pre National geographic povedala, že počúvla tak rady odborníkov, ktorý povedali, že príliš veľa vôni v podobe šampóna či sprchovacieho gélu by bolo pre malé včely mätúce.

Samotná herečka a humanitárna pracovníčka sa však nijako nesťažovala, práve naopak. Podľa vlastných slov to bolo pre ňu zábavné a dala si štuple do nosa aj uší, aby jej tam tieto malé zvieratká nevliezli, no jedna včielka si predsa len našla cestu pod jej šaty. „Cítila som ju na kolene potom liezla po nohe smerom hore a pomyslela som si, och toto je to najhoršie miesto kde by ma mohla bodnúť, bola skutočne blízko. Zostala tam počas celého natáčania,“ povedala s úsmevom Angelina.

Herečka je známa svojim záujmom o ochranu životného prostredia a nedávno bola zvolená za krstnú mamu iniciatívy Women for bees. Ide o 5-ročnú iniciatívu, ktorú spustilo UNESCO v spolupráci s francúzskou kozmetickou spoločnosťou Guerlain. Táto spoločnosť už prispela 2 miliónmi dolárov na vyškolenie a podporu celkom 50 včelárok v 25 rezerváciách pod záštitou UNESCO. Očakáva sa, že tieto včelárky do roku 2025 vybudujú 2 500 kolónii včelstiev, čo v konečnom dôsledku ochráni 125 miliónov včiel. 

Angelina sa k problematike zmenšujúcej sa populácie včiel vyjadrila takto: „Čo ma vždy fascinuje je to, že hovoríme: strácame včely, oni nám vymierajú, namiesto toho, aby sme prišli a povedali: áno, toto je cesta ako ich chrániť. Nemusíte mať ani nejaké pozemky, ale môžete byť súčasťou riešenia tohto problému. A je naozaj skvelé, že prichádzame s takými riešeniami, ktoré posilňujú postavenie žien pri záchrane včiel“. Tento rok plánujú vyškoliť ženy z Bulharska, Kambodže, Číny, Etiópie, Francúzska, Ruska, Rwandy a tiež Slovinska. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.