Herečka Angelina Jolie si založila 20. augusta, uprostred obrovskej krízy v Afganistane, svoj prvý profil na Instagrame. Jej cieľom je prostredníctvom príspevkov, upozorniť ľudí na situáciu po ovládnutí krajiny Talibanom, ktorá sa týka najmä žien a dievčat.

Herečkin prvý príspevok sa stal virálnym. Angelina Jolie zverejnila ručne napísaný list od mladej dievčiny z Afganistanu, ktorá otvorene hovorila o všetkom, čo sa v ich krajine deje. 

Zdroj: Instagram/angelinajolie

„Ľudia v Afganistane prichádzajú o možnosť komunikovať na sociálnych sieťach a slobodne sa vyjadrovať,“ napísala Angelina v popise prvého príspevku, ktorý mal po štyroch hodinách viac ako 700 000 lajkov. Zverejnený list končil slovami: „Všetci sme stratili slobodu a sme opäť uväznení.“ 

Angelina Jolie je odhodlaná nájsť spôsob, ako pomôcť ľuďom z Afganistanu. V príspevku sa vyjadrila, že je pre ňu desivé sledovať túto situáciu, do ktorej sa dostala krajina kvôli Talibanu. 

Zdroj: Pinterest

Mnoho fanúšikov z celého sveta chváli Angelinu za jej prejavený záujem o krajinu. Herečka sa doteraz vyhýbala kontaktu so sociálnymi sieťami, ale pre dobrú vec sa obetovala a aktuálne má už viac ako 7 miliónov sledujúcich. 

ZDROJ 1  ZDROJ 2

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.