wikimedia

Banka HSBC odhalila svoje nové plány a záväzky na boj proti klimatickým zmenám a podporiť tak projekty, ktoré sa venujú šetrnejšiemu prístupu k našej planéte.

HSBC banka, ktorá pôsobí najviac v Ázii vydala vyjadrenie, že uvoľňujú $100 miliárd na financovanie projektov s nízkymi emisiami uhlíka a naopak prestane financovať uhoľné bane, ktoré ťažia za účelom výroby energie. Zároveň prisľúbili, že do roku 2030 budú sami fungovať iba na obnoviteľných zdrojoch energie.

Takto v poslednej dobe reagujú najväčšie svetové banky na samotné klimatické zmeny ale aj na obavy investorov o súvisiacich rizikách. JPMorgan Chase v Júli spravili podobný krok a prisľúbili $200 miliárd na financovanie projektov zaoberajúcich sa výrobou energie, ktorá je šetrná k našej planéte.

Napriek tomu všetkému HSBC nezašli až tak ďaleko ako iné banky, ktoré prestali financovať úplne všetko, čo sa zaoberá ťažbou a výrobu energie z uhlia. Budú pokračovať vo financovaní nových uhoľných elektrární v rozvojových krajinách.

zdroj

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.