hospital fotografia
Foto od Fotos GOVBA

Najväčšej kanadskej nemocnici pre duševné choroby pribudlo minulého týždňa na účet 100 miliónov dolárov od anonymnej osoby, s cieľom skúmania možností liečby psychických ochorení, ktoré dnes trápia takmer 7 miliónov Kanaďanov. S týmto darčekom tak vytvoria fond na podporu nasledujúcej generácie vedcov, ktorý budú viesť nový výskum zameraný ta lepšiu starostlivosť.

Riaditeľka tejto nemocnice, doktorka Catherine Zahn, tvrdí, že tento príspevok bude investovaný nie len do výskumov, ale aj do kliník, aby tým spoločne pomohli postihnutému obyvateľstvu Kanady a celého sveta. S týmito peniazmi budú schopný viesť nový výskum zameraný na pozorovanie rozvoja týchto psychických chorôb, zlepšenie diagnózy chorôb a na nové spôsoby prevencie a liečby.

Darell Louise Gregersen, riaditeľ všetkých pobočiek nemocníc, poznamenal, že filantropia ľudí nám spoločne pomôže premeniť svet k lepšiemu a dúfa, že sa nakoniec budeme schopný týchto chorôb zbaviť nadobro.

,,Sme doživotne zaviazaní tomuto darcovi. Na zozname financovania nie sme medzi prvými, keďže ide o high risk – high reward výskum (teda výskum, do ktorého sa veľa investuje, veľa sa na ňom pracuje, ktorý môže, ale aj nemusí viesť k nejakému novému objavu), a tak si ceníme každý jeden peniaz.“

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.