Horúce letné dni so sebou prinášajú aj mnoho potenia. V TV vidiíte každú chvíľu aplikáciu deodorantu a často aj antiperspirantu tesne pred odchodom z domu alebo pred športovým výkonom.  Vedeli ste však, že antiperspirant sa používa trochu inak ako si mnoho ľudí myslí?

Aký je rozdiel medzi antiperspirantom a deodorantom?

V prvom rade si musíme uvedomiť podstatný rozdiel medzi týmito dvoma pojmami. Mnoho ľudí a dokonca aj e-shopov vám v ponuke deodorantov ponúkajú antiperspiranty a naopak. Ide však o 2 rozdielne produkty. Ako už napovedá názov deodorant prekrýva „odor“ čiže zápach kdežto antiperspirant nielenže prekrýva zápach ale priamo blokuje a zabraňuje poteniu. Teraz keď máme tieto 2 pojmy, ktoré často ľudia považujú za identické vyriešené posuňme sa teda ďalej.

sweat photo
Média vytvárajú dojem, že antiperspirant by sa mal používať pri športovom výkone. Foto: Pixabay

Ako správne používať antiperspirant?

Kedže antiperspirant nie je len voňavka je potrebný určitý čas na to, aby sa jeho efekt prejavil. Ak sa potiť naozaj nechcete musíte dopriať látkam čas aby sa vstrebali . Obaly antiperspirantov často upozorňujú, že by ste produkt mali použiť ideálne večer a nechať vstrebávať počas noci. Neveríte?

eucerin
Návod na použitie uvedený na stránke výrobcu antiperspirantov. Zdroj: Eucerin.sk
Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.