Agresivita antivaxerov naberá na obrátkach. Známy infektológ Vladimír Krčméry si spolu s rodinou prešiel nepríjemným obdobím. Keďže bol profesor tvárou očkovacej kampane, útoky antivaxerov sa stupňovali. Na odporúčanie polície odišla celá rodina do zahraničia. 

„Bolo tam niekoľko fyzických útokov, nielen verbálnych, ale takých, že vytiahli a namierili na mňa strelnú zbraň,“ vyjadril sa Krčméry pre Nový Čas. Aj napriek vyhrážkam s prácou neskončil. Podľa jeho slov nie je dobré nechať sa zastrašiť. 

Zdroj: Youtube

Profesora Krčméryho mrzeli najviac útoky na jeho rodinu. Veľa vyhrážok smerovalo paradoxne nie proti mne, ale proti rodine, čo som nepovažoval za férové. Boli tam útoky na môjho syna a moju dcéru a výzvy na ich usmrtenie,“ povedal znepokojivo Krčméry. Policajtom sa podarilo niektorých páchateľov odhaliť a pre pocit bezpečia na nich podal profesor trestné oznámenie.

Infektológ Vladimír Krčméry sa vyjadril aj k najdôležitejším opatreniam. „Heslo ROR (rúška, odstupy a dezinfekcia rúk) by som vymenil za ORO – očkovanie, rúška, odstupy. Očkovanie je zodpovedné za 80 % úspechu. Ďalších 20 % je ponechať si tie stratégie, ako rúška vnútri alebo na hromadných podujatiach,“ uviedol. 

Zdroj: Youtube

A ako to bude v najbližšom období? Profesor Krčméry sa vyjadril, že momentálna situácia je v rukách občanov. Čo si vyberú, to budú mať. 

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.