Archeológom sa podarilo odkryť veľkú časť aztéckej veže, ktorá je plná lebiek a bola objavená priamo pod centrom mesta Mexiko City. Už pred časom boli na tomto mieste odhalené stovky lebiek a teraz sa k nim pridali ďalšie. Mexický národný inštitút pre archeológiu a históriu objasnil, že vedci objavili 119 lebiek, ktoré pochádzajú z hrôzostrašného Hueyho Tzompantliho.

Foto od Facebook

Hueyh Tzompantli je zvláštny druh stojana na lebky, ktorý vystrašil aj samotných Španielov počas toho, ako v rok 1521 dobyli mesto. Táto štruktúra sa nachádza blízko metropolitnej katedrály, ktorá bola postavená nad chrámom z čias aztéckej ríše, keďže tam sa nachádzalo hlavné mesto Aztékov. Išlo o mesto, ktoré neskôr nahradilo práve Mexico City. Veža s týmito lebkami bola prvýkrát objavená v roku 2015 pri reštaurátorských prácach a jej priemer je 5 metrov.

Foto od Facebook

Tímu archeológov sa podarilo odkryť východnú časť veže a predpokladá sa, že lebky pochádzajú z 14. – 15. storočia. Ide o pozostatky mužov, žien aj detí. Samotní archeológovia boli mimoriadne prekvapení, pretože čakali lebky mladých bojovníkov a nie žien, tobôž nie detí. vyvolalo to otázky o vtedajšej ére a pravdepodobných ľudských obetiach. Mexická ministerka kultúry sa nechala počuť, že toto nalezisko ich stále prekvapuje a je to jeden z najpôsobivejších objavov v ich krajine vôbec.

Foto od Wikimedia

Niektorí veria, že veža bola postavená počas aztéckych vojen a lebky patria padlým protivníkom, z ktorých sa stali obete. Ešte na samotnom vrchole veže sa kedysi nachádzala drevená konštrukcia a tá tiež obsahovala ďalšie desaťtisíce lebiek.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.