Mnoho úspešných ľudí sa pokúša pomáhať aj iným ľuďom. Snažia sa byť najmä vzorom pre deti s nádejou, že ich budú nasledovať alebo ich v budúcnosti aj zastúpia. No nie vždy to tak je. Niektorí úspešní ľudia pomáhajú tam, kde iní zlyhávajú. A takýmto človekom s veľkým srdcom je aj bývalá veľká kulturistická hviezda – Arnold Schwarzenegger. Tento kulturista i herec pomáha deťom splniť si sny úplne po svojom a naozaj netradične. Snáď až trochu bizarne, keďže to robí s pomocou svojho 50-tonového tanku.

arnold schwarzenegger fotografia
Foto od Gage Skidmore

Keď bola táto celosvetovo známa osobnosť ešte v rakúskej národnej armáde v roku 1965, riadil tank Chrysler V12. V roku 1991 minul 20 000 dolárov na to, aby mu presne tento tank prepravili do Kalifornie. Zatiaľ čo niektorí ľudia si myslia, že ide o zábavu, nie je to celkom tak. Samozrejme, že týmto vojnovým vozidlom nikoho neohrozuje. Schwarzenegger ho používa ako motiváciu pre znevýhodnené deti v Los Angeles. Ak deti dostanú dobré známky, nerobia v škole problémy a chodia riadne do školy, kulturista ich vezme do svojho tanku a dovolí im rozdrviť nejaké veci.

Bývalý guvernér tvrdí, že predtým motivoval deti tým, že ich so sebou brával do svojho filmového prostredia, keďže Arnold je aj známy herec. No ešte v roku 2003 s tým prestal. Zistil, že práve taká nezvyčajná vec ako tank, je oveľa lepším stimulom pre výkon detí.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.