Austrálskeho počítačového vedca Craiga Wrighta zažalovala rodina jeho mŕtveho obchodného partnera Davida Kleimana, za polovicu údajne ich spoločného majetku, ktorý predstavoval 1,1 milióna Bitcoinov

Porota, ktorá sa týmto sporom zaoberala, odmietla tvrdenia, že bývalému obchodnému partnerovi Craiga Wrighta patrila polovica majetku. V dôsledku toho si pán Wright ponechá 1,1 milióna Bitcoinov v hodnote 54 miliárd dolárov, čo je v prepočte približne 47 miliárd eur. Jediné, čo rodina Kleimana dostane od Wrighta, je 100 miliónov dolárov za porušenie duševného vlastníctva. 

Zdroj: pixabay

Bitcoin vznikol v roku 2009, avšak jeho detailný popis bol uvedený už v roku 2008 v bielej knihe, publikovanej pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Identita tejto osoby, ktorá vytvorila Bitcoin, nebola známa, no mnoho ľudí sa k nej hlásilo. Od roku 2016 sa k pseudonymu hlásil aj Wright, no širší krypto trh bol voči jeho tvrdeniu skeptický. 

Wright a ďalší odborníci na kryptomeny pod prísahou dosvedčili počas súdneho procesu, že Wright skutočne vlastní Bitcoiny. Jeho právnici sa vyjadrili, že David Kleiman a Wright boli priatelia a spolupracovali na spoločnej práci, ale ich partnerstvo nemalo nič spoločné s vytvorením Bitcoinu. 

ZDROJ

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.