Zoznámte sa s architektom z Melbourne, ktorý sa volá Jason Chongue. Je známy tým, že zo svojho domu spravil taký malý dažďový prales. Tento 32-ročný mladík sa môže pochváliť pôsobivou zbierkou rastlín s viac ako 400 kúskami, ktoré menia jeho skromný životný priestor na vizuálne ohromujúcu džungľu.

Naplnenie môjho domu rastlinami bolo výsledkom toho, že som nemal dostatok vonkajšieho priestoru na to, aby som uspokojil moju záhradnícku posadnutosť. Ak žijete v hustej mestskej komunite, vonkajší priestor je vzácny, takže som sa rozhodol pre záhradníctvo v interiéri,“ povedal chlapík. Ďalej povedal, že je zamilovaný do prírody a celkovo do zelene, ale aj živočíchov. „Trávil som dni v záhrade, pestoval som a experimentoval so všetkým, čo mi prišlo pod ruku,“ dodal Jason.

V priebehu rokov skúmal množstvo druhov rastlín, a tak sa jeho zbierka neustále rozrastala. Niektoré rastliny, ktoré má pri sebe, sú dokonca z jeho detstva, zatiaľ čo iné sú kúpené, alebo darované. „Moja posadnutosť rastlinami pochádza z mojej vášne pre zeleň a z toho, ako môžu rastliny zmeniť svet,“ vysvetlil Jason. Chlapík prezradil, že denne trávi ráno vo svojej „džungli“ tridsať minút až hodinu a potom asi hodinu po práci trávi starostlivosťou o svoje rastliny.

Jason hovorí, že jeho vnútorná ríša divov mu pomáha uniknúť z každodenného mestského života a v roku 2016 premenil túto svoju vášeň na podnikanie. Jeho podnik sa volá The Plant Society – ide o druh sociálnej siete pre rovnako zmýšľajúcich nadšencov rastlín, kde spájajú a zdieľajú svoje tipy.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.