Mykey O’Halloran je 27-ročný kaderník z Melbourne. Jeho živá predstavivosť mu umožňuje špecializovať sa na bláznivé strihy, farby a vytváranie jedinečných účesov, popritom ešte aj získavať peniaze pre charitu. Aj z tých najtmavších vlasov dokáže urobiť žiarivú dúhu a jeho posolstvom je pomôcť ľuďom prejaviť sa.

Vášeň pre farbu mal už od strednej školy

Myšlienka vyjadrovať emócie pomocou farieb napadla Mykeymu ešte ako študentovi. Pre svoju mimoriadnu osobnosť bol vždy jeden krok od toho, aby ho jeho rovesníci doslova ukameňovali. Jedného dňa si však uvedomil, že byť sám sebou je absolútnym právom, ktoré vám nikto nemôže zobrať, a tak začal robiť to, čo ho baví a zároveň byť sám sebou.

Strávil veľa času učením sa o farbách na vlasy a technike

Mykey nikdy neabsolvoval žiadne profesionálne workshopy alebo kurzy, aby sa naučil robiť jedinečné dúhové vlasy. Inšpiráciu si bral od umelcov na Instagrame a vzdelával sa metódou pokus – omyl, až sa z neho stal skutočný guru techniky dúhových vlasov. Každá z jeho techník má svoj vlastný príbeh a tiež vlastný názov.

Niektoré z jeho účesov nesú dôležitú správu

Mykey ľudsky i profesionálne rástol v priebehu rokov. Teraz má svoj vlastný salón a zaslúžené uznanie a obdiv od ľudí. Svojim klientom robí dúhové vlasy aj preto, aby upriamil pozornosť na niektoré skutočne dôležité veci. Jedným z príkladov jeho mimoriadnej klientely je chlapec, ktorý si nechal zafarbiť vlasy, aby pritiahol pozornosť na svojho brata s autizmom a pomohol mu akceptovať to.

Účesy sú rozmanité, pretože má neobmedzený zdroj inšpirácie

Mykey čerpá inšpiráciu doslova odkiaľkoľvek. Ako uviedol, žiarovku v hlave mu môže rozsvietiť aj obyčajná zmrzlina alebo balíček cukríkov. Nikdy ho neomrzí hľadanie a implementácia nových techník, takže dokáže splniť aj tú najkomplikovanejšiu požiadavku na účes.

Klienti pripúšťajú, že im jeho účesy menia životy i náladu

Ľudia často prichádzajú do Mykeyho salónu s tým, že pre svoj nový účes nemajú žiadny nápad. Iba ho požiadajú, aby niečo urobil s ich vlasmi. Chcú len to, aby sa ráno zobudili s tým, že sa cítia šťastní. U neho sú na správnej adrese, pretože vždy dostanú ešte viac, ako chcú. Po opláchnutí farby na vlasy sa im výraz v tvári okamžite zmení.

Tento stylista má špeciálne posolstvo pre každého

Mykeyho nikdy neomrzí rozprávať ľuďom, že krása zďaleka nie je perfekcionizmus ani filter na Instagrame. Je presvedčený, že byť krásnym znamená byť presne tým, kým ste. „Či už sa to iným ľuďom páči alebo nie, tak nie je to na nich ako budete žiť či správať sa,“ povedal Mykey.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.