V Austrálii sa odohráva už niekoľko dní hotové peklo. Všetko horí a v dôsledku rozsiahlych plameňov sa obyvateľom naskytol mimoriadny pohľad. V Modrých horách Nového Južného Walesu sa objavilo niečo ako láva stekajúca po útese, čo ľudí mimoriadne prekvapilo.

Lesné požiare v poslednom čase pustošia južnú a západnú Austráliu, ničia domovy a biotopy, zabíjajú koaly a vyžiadali si už aj životy niekoľkých ľudí. V horách Gospers boli požiare obzvlášť deštruktívne. Úžasné, no nie radostné zábery sa podarilo natočiť miestnemu obyvateľovi Kobe Byrant Blackheath, ktorý dokázal zachytiť pozoruhodný jav na kameru. Všetci hasiči v súčasnosti bojujú s horúcimi horami. 24-ročný Byrant je jedným z ôsmich miestnych obyvateľov, ktorí ponúkajú tipy na objavovanie hôr. Momentálne im však ostávajú len oči pre plač. „Požiare sú ešte horšie ako v rokoch 2009 a 2013. Je to najväčší požiar, aký kedy Austrália a Modré hory zažili. Videl som v tvárach ľudí zúfalstvo, strach a úzkosť,“ povedal Byrant.

Vidiecka požiarna služba NSW je už mimoriadne vyčerpaná. Bol to neúprosný mesiac, hasiči nemali takmer žiadne prestávky. Potrebujú viac pomocníkov, pretože ľudské telo nie je stroj. Záchranári sú totiž takí silní ako komunita stojaca za nimi. Preto žiadajú o pomoc každého jedného človeka. Či už pomôže darovaním jedla, láskavého slova, alebo inou formou pomoci. Keďže plamene horia po celej krajine, komisárka NSW odhaduje, že v dôsledku rozsiahlych poškodení sa už do svojho domova nebude môcť vrátiť niekoľko desiatok a možno stoviek ľudí.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.