Nové zákony prijaté v Novom Južnom Walese čoskoro zakážu všetky predstavenia s delfínmi, ale aj chov veľrýb, sviňúch i samotných delfínov pre zábavu. Minister Matt Kean už minulý týždeň predstavil nariadenie k zákonu o ochrane biodiverzity, ktoré zakazuje chov delfínov a ich dovoz do tohto štátu.

Foto od Pixabay

Sea World v Queenslande je teraz jediným parkom s delfínmi v Austrálii, ktorý pokračuje v chove týchto zvierat v zajatí. Emma Hurst, bojujúca za spravodlivosť pre zvieratá, oslavuje krok Nového Južného Walesu a na Facebooku napísala, že „delfíny sa už nebudú rodiť v priemysle záhradných bazénov a nebudú nútené robiť cirkusové triky“.

Foto od Wikimedia

Táto žena dodala, že delfíny sa nenarodili preto, aby žili v zajatí a pre robenie zábavy. Podľa nej si zaslúžia dobrý život a rovnakého názoru sú napokon aj zákonodarcovia, ktorí rozhodli o tom, že v Novom Južnom Walese sa už chovať na tento účel nebudú. Emma tvrdí, že strana spravodlivosti zvierat sa teraz bude snažiť presadiť rovnaké opatrenia aj v Queenslande.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.