Život sa začína vracať do normálu a mohlo by sa zdať, že každý má z toho veľkú radosť. Iba žeby nie. Nuž, faktom je, že nie každý má záujem vrátiť sa tam, kde bol pred pandémiou. Napríklad až 39% pracovníkov z USA tvrdí, že by odišli z práce, ak by im zamestnávateľ zakázal pracovať z domu.

Foto od Pixabay

Home office niekomu vyhovuje a iní o ňom už nechcú ani počuť. Na tieto dve skupiny možno pokojne rozdeliť aj šéfov. „Šéfovia majú pocit, že nepracujeme, ak nás nevidia,“ uviedla odborníčka na dodržiavanie predpisov o aktuálnej situácii. Zamestnanci, ktorí mali väčšiu flexibilitu pri práci z domu, sa čoraz viac stretávali s vedúcimi, ktorí považovali kultúru pracoviska za nevyhnutnú pre zabezpečenie produktivity a dohľadu.

Na druhej strane treba priznať, že aktuálna pandémia ukázala aj takýmto šéfom to, že aj práca z domu môže byť produktívna. Zamestnanci generácie Z majú dokonca snahu o to, aby do práce nebolo potrebné dochádzať vôbec, teda v prípade zamestnaní, ktoré to dovoľujú. Až 49% z opýtaných ľudí uviedlo, že by kvôli nedostatku flexibilných pracovných podmienok dali výpoveď.

Práve fakt, že nemusia cestovať do práce hrá najväčšiu úlohu v tom, že prácu z domu považujú ľudia za lepšiu. Avšak, z ich pohľadu nejde len o čas a pohodu, ale aj o ušetrenie nákladov na dopravu. „Ak ste spoločnosťou, ktorá si myslí, že sa všetko vráti do normálu, môžete mať pravdu. Avšak dúfať, že je to tak, je dosť riskantné,“ povedal profesor manažmentu na texaskej univerzite, čím zachytil aktuálnu situáciu. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.