Takéto okamihy veru obyvatelia Bagdadu takmer nepoznajú. Veď za posledných 100 rokov tam snežilo iba druhýkrát. Obyvatelia irackého hlavného mesta si tak môžu “užiť” sneh, ktorý u nich vôbec nie je bežným javom a nie sú na neho zvyknutí.

, Bagdad zažíva počasie, aké posledných 100 rokov takmer nepoznal – snežilo tam len 2. krát!
Foto od Flickr

Bagdad si za posledných sto rokov pamätá len druhé sneženie, pričom k prvému došlo v roku 2008, čiže pred 12 rokmi a predtým dlhé roky nič. Je to zvláštne, no vzhľadom k tomu ako sa klimatické pomery na Zemi menia sa budú určite čoraz častejšie vyskytovať bizarnosti, ktorých už aj tak sme svedkami. Sneženie sa navyše očakáva až do stredy a spôsobila ho studená vlna, ktorá dorazila do krajiny z Európy. Je to pre obyvateľov mimoriadne zaujímavé, keďže tí sú zvyknutí na teplé počasie, ktoré je často až mimoriadne horúce. Len minulý rok atakovali teploty niekoľkokrát až 51 stupňov Celzia, čo je rekordná nameraná teplota v meste.

Momentálna je situácia v Bagdade taká, že teploty sa pohybujú od -2 stupňov Celzia v noci po 7 stupňov Celzia cez deň. Okrem tohto mesta snežilo aj v šiitskom posvätnom meste Karbalá. Irak je krajina známa tým, že výrazne dopláca na zmenu klímy. V posledných rokoch vždy nejaká časť krajiny trpí extrémnym počasím, či už ide o sucho, záplavy alebo extrémne vysoké teploty. Vedci zároveň tvrdia, že krajine chýbajú potrebné prostriedky na to, aby sa s podobnými zmenami dokázali vyrovnať.

 

 

Zdroj: Dobrenoviny.sk

, Bagdad zažíva počasie, aké posledných 100 rokov takmer nepoznal – snežilo tam len 2. krát!
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.