Valentín sa blíži a je výstižný tým, že ľudia si v tento deň darujú darčeky, ktoré sú najmä v tvare srdca a veľakrát ide o drahokamy. Také výrobky však je potrebné najprv vyrobiť. Tento prípad je ale celkom iný. Baníci našli kryštály ametystu, ktoré sú v dokonalom tvare srdca.  

Foto od Facebook

Tieto srdcia vytvorila samotná matka Zem a o to sú vzácnejšie. Dvaja baníci ich objavili na hranici Uruguaja a Brazílie. Keď rozlomili kameň, na každej strane objavili úžasné fialové srdcia takmer dokonalého tvaru. S prácami začali v bani Santa Rosa v oblasti zvanej Artigase. Keď tam začali minerály ťažiť, ani len netušili či niečo vzácne nájdu. Tamojšia krajina s členitým čadičovým terénom poskytuje ťažké podmienky na prácu. No všetko úsilie bolo odmenené.

Foto od Facebook

Marcos, jeden z vedúcich spoločnosti, ktorá vykonávala v danej bani práce sa vyjadril, že je to vôbec prvýkrát čo pracovníci našli takýto drahocenný objav. Jedným dychom dodal, že už dostali ponuku, ktorá je pomerne lákavá. Za tieto dve horniny im bolo ponúknutých 120 000 dolárov. Hmotnosť hornín je niekde na úrovni 80 kilogramov. Ako s drahokamami naložia ešte nie je isté.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.