Kanadskí baníci objavili fosílie, ktoré patrili trom srstnatým mamutom, ktoré obývali túto planétu pred cca 30 000 rokmi. Pravdepodobne išlo aj o príbuzných. Baníci si mysleli, že nájdu zlato, no namiesto toho natrafili na iný druh vzácneho pokladu.  

Ľudia, ktorí narazili na kosti tvrdili, že je to jeden z ich najlepších dní. Na vzácne nálezy narazili počas toho ako odstraňovali bahno a najskôr vybagrovali obrovský kel. „Boli sme ohromení jeho veľkosťou a váhou,“ povedal o náleze Charlie, ktorý je jedným z nálezcov. „Celý deň som zbieral kosti. Rebrá, zuby a všelijaké iné pozostatky,“ dodal chlapík. 

Baníci nájdené kosti okamžite nahlásili vláde, ktorá potom požiadala o pomoc paleontológov. Tí neskôr potvrdili, že skutočne ide o kosti srstnatých mamutov. „Zdá sa, že ide o jedného dospelého mamuta, jedného mladšieho jedinca a tiež mláďa,“ povedala Grant Zazula, vedúca skupiny paleontológov. Tento objav iba potvrdzuje to, čo sa už predpokladalo a teda, že tieto mamuty putovali po severe Kanady pred 30 000 až 40 000 rokmi. 

Pred asi 10 000 rokmi boli srstnaté mamuty vyhubené kvôli jednak loveniu ľuďmi a tiež aj environmentálneho stresu. Odborníci si však ešte nie sú istí čo zabilo týchto troch mamutov. „Všetok materiál máme k dispozícii a je na nás, aby sme to zistili. Budeme tiež testovať DNA, aby sme zistili, či skutočne išlo o príbuzných mamutov a kedy zomreli,“ povedala Grant. 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.