Mesiac po poslednej domácej tvorbe prišiel známy umelec Banksy s ďalším jedinečným obrazom. Tentoraz jeho umelecké dielo vzdáva hold zdravotníckym pracovníkom, ktorí sú momentálne celosvetovo považovaní za najväčších hrdinov.

Banksy uverejnil svoje dielo na svojom Instagrame a nazval ho „Game Changer“, s odkazom na skutočnosť, že chlapec na obraze vymenil tradičných superhrdinov (ako Batman a Spiderman) za nového hrdinu – zdravotnú sestru. Jeho obraz je v súčasnosti vystavený v nemocnici v Southamptone na južnom pobreží Anglicka a oceňuje všetkých zdravotníckych pracovníkov, ktorí v súčasnosti bojujú s pandémiou Covid-19. Umelecké dielo je dokonalým odrazom toho, ako sa väčšina Britov cíti vo svojej zdravotnej službe počas momentálnej krízy. Vysiela však silný odkaz aj zvyšku sveta.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.