Barbados síce nepatrí medzi najvyhľadávanejšie európske destinácie, no Američania by vedeli o tomto ostrove rozprávať veľmi veľa. Smeruje ich tam veľmi veľa a všeobecne považujú tento ostrov za najkrajší v Karibiku. Nájdete tam totiž vynikajúce služby, ešte lepšiu gastronómiu a navyše tam panuje aj priateľská i rodinná atmosféru. Nechajte sa Američanmi inšpirovať a navštívte tento skvost. Prečítajte si teraz ďalšie fakty, ktoré vás možno prekvapia.

barbados fotografia
Foto od Corvair Owner

Fakt č. 1: Pôvodní obyvatelia Barbadosu boli indiáni. Po celé stáročia tam žil pokojný kmeň zvaný Arawakovci.

Fakt č. 2: V druhej polovici 17. storočia boli na ostrov zo Západnej Afriky privezení otroci.

Fakt č. 3: Až po 300 rokoch získal Barbados nezávislosť. Celé tie roky bol britskou kolóniou. Avšak hlavou štátu je aj napriek tomu ešte stále Kráľovná Alžbeta II.

Fakt č. 4: Úradným jazykom je angličtina.

Fakt č. 5: Barbados postihuje veľký hurikán každých 26 rokov.

barbados fotografia
Foto od Loozrboy

Fakt č. 6: Hlbokomorský prístav, ktorý prijíma množstvo lodí a nachádza sa v hlavno meste dokončili v roku 1961 za 28 miliónov €.

Fakt č. 7: Každý rok prejde týmto prístavom v Bridgetowne 700 000 cestujúcich na výletných lodiach a 900 000 ton nákladu.

Fakt č. 8: Z Barbadosu vyvážajú najmä cukor, rum, bavlna, chemikálie, ľahké priemyselné tovary a elektrické komponenty.

Fakt č. 9: V roku 2016 dosiahol počet obyvateľov v tejto krajine 285 000.

Fakt č. 10:
Na Barbadose svieti Slnko 3000 hodín v roku a sú tam vysoké denné teploty s priemernou teplotou 30°C počas celého roka.

barbados fotografia
Photo by PublicDomainPictures

Fakt č. 11: Barbados je obľúbenou krajinou pre konanie svadieb.

Fakt č. 12: Tamojšia kuchyňa je výrazne ovplyvnená anglickou, ázijskou, africkou aj írskou kuchyňou. Používajú tiež veľa omáčok, marinád a korenín.

Fakt č. 13: Barbados je domovom mnohých zelených opíc. Ide o druh opice, ktorý pochádza zo Senegalu a susedných krajín. Na tento ostrov ho previezli na otrockých lodiach.

Fakt č. 14: Hoci je Barbados vzdialený až 4 800 km od západnej Afriky, často je tam zaznamenaný prach, ktorý je tam priviaty až zo Sahary.

Fakt č. 15: Barbados bol prvým karibským ostrovom, ktorý sa dočkal vodovodu a čistej pitnej vody.

barbados fotografia
Photo by digitalskennedy

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.