Hranica medzi Belgickom a Francúzskom bola posunutá. No nešlo o nič dohodnuté, iba o omyl jedného farmára, ktorému zavadzal pri práci s traktorom „kameň“. Nebol to však obyčajný kameň, ale o štátnu hranicu dvoch štátov.

Foto od youtube

Tento kameň stal na svojom mieste už celých 200 rokov, kedy ním v roku 1820 podľa zmluvy označili belgicko-francúzsku hranicu. Keď však farmár pracoval na poli, tak tento predmet mu tam prekážal a rozhodol sa ho posunúť o približne 2,3 metra. Presne o toľko teda zmenšil Francúzsko a zväčšil svoju krajinu.

To, že je hranica posunutá, si všimol miestny nadšenec histórie pri bežnej prechádzke. Hneď si uvedomil, že niečo nie je v poriadku a keď sa priblížil, tak si uvedomil, že 300 kilogramov vážiaci kameň nie je na svojom mieste. Tento incident sa odohral v pohraničnej obci Erquelinnes, ktorú obýva približne 10 000 obyvateľov a susedí s obcou Bousignies-sur-Roc v severnom francúzskom regióne Nord.

Foto od Facebook/dedina Erquelinnes

Starostovia oboch obcí sa na situácii zasmiali a nerobili z toho zbytočnú drámu. Belgické orgány samozrejme okamžite kontaktovali farmára a požiadali ho, aby kameň vrátil na svoje miesto. Oznámili mu, že ak svoj čin napraví, tak nebude nijak postihnutý a vyrieši sa to jednoducho jeho nápravou. V prípade, ak by to urobiť odmietol, až vtedy by sa pristúpilo k sankciám v podobe pokuty a prípad by bol riešený na belgickom ministerstve zahraničných vecí.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.