Belize sa nazýva aj ako „nepopísaný papier“, a to preto, že turisti ešte stále len spoznávajú, čo všetko sa tam dá vidieť aj vyskúšať. Ide tak o jedno z mála miest, ktoré ešte nie je natoľko poznačené ľudských vplyvom. Tento raj je skvelým miestom pre vašu dovolenku a ponúka aj mnohé zaujímavosti, ktoré vám teraz ponúkame.

belize fotografia
Foto od amon1500

Fakt č. 1: Belize sa považuje za jedno z posledných „nedotknutých“ destinácií sveta. Nazývajú ho ako najlepšie uchované tajomstvo matky prírody.

Fakt č. 2: Najlepšie miesta pre potápanie v celom Karibiku nájdete práve tam. A zaujímavé je, že tam nájdete 2. najväčší bariérový útes na svete.

Fakt č. 3: Belize má okolo 900 Mayských miest. Mayskú kultúra tam budete obdivovať takmer na každom kroku.

Fakt č. 4: Funguje tam rezerváciu jaguárov, ktorá je zároveň jedinou na svete.

belize fotografia
Foto od archer10 (Dennis) 174M Views

Fakt č. 5: Miestni obyvatelia sa vyhýbajú plávaniu v oceáne alebo riekach počas Veľkého piatku, pretože si myslia, že im to prinesie smolu.

Fakt č. 6: Belize je jedinou krajinou Strednej Ameriky, kde úradným jazykom je angličtina.

Fakt č. 7: Bývalé hlavné mesto bolo hurikánom Hattie v roku 1961 takmer úplne zničené. Po hurikáne preto hlavné mesto presunuli do Belmopanu. S počtom obyvateľov 12 000 je Belmopan najmenšie hlavné mesto na svete.

Fakt č. 8: Podniky ako McDonalds, Burger King, Starbucks alebo KFC tam veru nenájdete.

belize fotografia
Foto od Phototravelography

Fakt č. 9: Prvými obyvateľmi boli Mayovia, ktorí túto krajinu osídlili okolo roku 1500 pred Kristom.

Fakt č. 10: Každý rok navštívi Belize približne 1 milión turistov, z toho tvoria až 70% Američania.

Fakt č. 11: Veľmi zaujímavým faktom je, že obranné sily Belize majú k dispozícii len 1400 ľudí a tento počet je ešte rozdelený do armády, námorníctva a letectva.

Fakt č. 12: Klenotom Belize je majestátny mahagónový strom. Je mimoriadne cenný pre jeho kvalitné drevo. Tento strom môže vyrasť do výšky viac ako 100 metrov a žiť viac ako storočie.

belize fotografia
Foto od Bernt Rostad

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.