Benátky sú opäť pod vodou. Iba dva dni po tom, čo Taliansko znovu otvorilo svoje hranice svetu, zaplavilo veľkú časť Benátok. A nie je to malá povodeň, ide totiž o historický príliv, ktorý nie je v danom období vôbec bežný, práve naopak.

Mesto zaplavila voda vysoká viac ako meter! Príliv je tretí najvyšší za mesiac jún v celej histórii mesta, o čom informovala The Associated Press. Úradníci v Benátkach pripisujú neobvykle vysoký príliv silnej dažďovej búrke v Atlantickom oceáne. Hoci povodeň nie je spojená s opätovným otvorením hraníc, mohlo by to na pár dní narušiť cestovný ruch – najmä pre podniky v okolí Baziliky sv. Marka. K typickým záplavám v meste zvyčajne dochádza medzi septembrom a aprílom, kedy je tzv. „acqua alta“ alebo hlavná sezóna. Aj preto je v tomto období takáto povodeň veľmi neobvyklá. 

Najvyšší príliv, ktorý bol kedy zaznamenaný, sa udial v roku 2012, kedy voda dosiahla výšku viac ako 120 cm. Mnoho Benátčanov vtedy obviňovalo z povodní výletné lode, ktoré vstupovali do mestských prístavov. Kritici tvrdia, že vlny, ktoré spôsobujú lode, narušujú základy mesta a prispievajú k bezprecedentným záplavám. Niektorým obyvateľom však akosi tieto záplavy až tak nevadia, keďže sa po námestí prechádzali bez topánok či sedeli na stoličkách vo vode.

 

 

 

Zdroj

foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.